Umowa kupna-sprzedaży ciągnika - wzór

Umowa kupna-sprzedaży ciągnika - wzór

Chcesz sprzedać swój ciągnik? Poszukujesz gotowego wzoru umowy kupna sprzedaży? A może chciałbyś się dowiedzieć, jak prawidłowo przygotować taki dokument? W tym artykule udostępniamy gotowy wzór oraz omawiamy poszczególne punkty w umowie.

Umowa kupna-sprzedaży ciągnika rolniczego - Kupujący i Sprzedający

W każdej umowie występują strony. W tym przypadku mówimy o sprzedającym oraz kupującym lub kupujących ciągnik. Gdy chcemy, aby nasz pojazd miał kilku właścicieli, warto na tym etapie zadbać o uzupełnienia danych wszystkich potencjalnych współwłaścicieli w umowie kupna-sprzedaży ciągnika. Dokument jest niezbędny do przerejestrowania pojazdu, a właściwe uzupełnienie go przyda się, kiedy chcemy być współwłaścicielami z inną osobą (chociażby z uwagi na fakt posiadania lepszych zniżek do zakupu ubezpieczenia OC).

Dane, które powinny się znaleźć w umowie kupna-sprzedaży traktora, zarówno sprzedającego jak i kupującego to:

  • Imię i nazwisko lub nazwa firmy
  • PESEL, NIP/REGON
  • Adres zamieszkania lub siedziby firmy
  • Dane kontaktowe, takie jak numer telefonu, adres e-mail
  • Rodzaj dokumentu tożsamości wraz z numerem

Przedmiot w umowie sprzedaży ciągnika

Przedmiotem jest pojazd, czyli ciągnik. Informacje, które umieszczamy w dokumencie powinny zidentyfikować kupowany ciągnik w razie, gdy później pojawią się jakieś problemy lub niejasności. Niezbędne dane do uzupełnienia to marka i model ciągnika, rok produkcji, numer silnika, numer nadwozia, numer rejestracyjny i aktualny przebieg.

W umowie kupna ciągnika, sprzedający powinien oświadczyć, że przedmiot umowy jest jego wyłączną własnością (jeżeli jest dwóch właścicieli to powinnien wpisać obydwu w umowie i lepiej, żeby wszyscy byli obecni wszyscy podczas sprzedaży). Taki pojazd powinien być wolny od wad prawnych, a także nie może być objęty żadnym postepowaniem i nie stanowi przedmiotu zabezpieczenia.

Gdyby jednak Państwo potrzebowali gotowego wzoru umowy, przygotowaliśmy specjalny edytowalny pdf, który wystarczy uzupełnić na komputerze, tablecie, czy telefonie, wydrukować i własnoręcznie podpisać.

UMOWA KUPNA SPRZEDAŻY CIĄGNIKA ROLNICZEGO – WZÓR DO DRUKU

Umowa kupna sprzedaży ciągnika rolniczego - pozostałe informacje

Niezbędne jest ustalenie kwoty wartości przedmiotu, którą powinniśmy zapisać liczbowo i słownie. W umowie kupna-sprzedaży ciągnika umieszcza się informacje dotycząca zapoznania się przez kupującego z faktycznym stanem technicznym pojazdu.

Ponadto, powinny zostać rozstrzygnięte kwestie opłaty skarbowej i to, kto powinien być nią obciążony. Zazwyczaj obowiązek ten spoczywa na kupującym. Każde wątpliwość w umowie kupna-sprzedaży traktora, których nie reguluje umowa, rozstrzygają przepisy Kodeksu Cywilnego. Na koniec umowa kupna sprzedaży powinna być własnoręcznie i czytelnie podpisana przez Sprzedających i Kupujących.

Kalkulator ubezpieczenia ciągnika rolniczego

Potrzebujesz OC na ciągnik rolniczy? Zachęcamy do skorzystania z naszego formularza, w którym po uzupełnieniu kilku danych będziemy w stanie przedstawić CI ofertę ubezpieczenia OC. Poza ubezpieczeniem traktora, w naszej ofercie znajdą Państwo obowiązkowe ubezpieczenia rolnicze oraz dobrowolne, przeznaczone dla rolników. Umożliwiamy również ubezpieczenie samochodu online, a także swojej nieruchomości.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również