Niemieckie strony z autami - z których warto skorzystać?

Niemieckie strony z autami - z których warto skorzystać?

Poszukujesz samochodu z zagranicy online? Jakie są najpopularniejsze niemieckie strony z autami? Na co zwrócić szczególną uwagę przed zakupem auta z Niemiec?

Niemiecka strona z autami w obszarze zainteresowania Polaków

Dziś, komisy samochodowe nie cieszą się już tak dużą popularnością jak strony z autami. Wpływ na to ma wiele czynników: ograniczone możliwości w doborze aut, a także cena, która nie zawsze jest korzystna. Oczywiście, możemy znaleźć dobre auto za fajne pieniążki, jednak Internet daje nam szersze spektrum w kwestii poszukiwań tego wymarzonego modelu. Większość z nas to właśnie tam szuka atrakcyjnych ofert.

W Polsce funkcjonują duże platformy z ogłoszeniami samochodów, jednak z reguły panuje opinia, że niemieckie auta są znacznie bardziej zadbane, mają niski przebieg, właściciele regularnie je serwisują i poruszają się po lepszych drogach. Według statystyk, 6 na 10 aut sprowadzonych do Polski pochodzi z Niemiec, a sam rynek w Niemczech jest uznawany za największy w Europie. Stąd niemieckie strony z samochodami są obiektem zainteresowania Polaków w kwestii nabycia pojazdu.

Niemieckie strony z autami - na które warto zwrócić uwagę?

Sam kraj jest znacznie większy od Polski, dlatego jest tam o wiele więcej platform. Niemiecka strona z autami to np. autoscout24.de, która jest dostępna w polskiej wersji językowej. Funkcjonuje już od ponad 15 lat i posiada bogatą ofertę pojazdów. Sami posiadamy możliwość skontaktowania się ze sprzedającymi. Dostępna jest także aplikacja, w której możemy zapisać nasze ulubione wyniki wyszukiwań.

Drugą pod kątem popularności jest strona mobile.de, która oferuje import samochodów nie tylko z Niemiec, ale i z całej Europy. Możemy tam być wystawcami, wystarczy wypełnić krótki formularz, aby się zarejestrować. Niemieckie strony z samochodami to także auto.de, automakrt.de, quoka.de, ebay.de, gebrauchtwagen.de, czy webauto.de, na której możemy się nawet zareklamować, czy znaleźć konkretnego sprzedawcę, który sprowadzi nam taki pojazd.

Strony z autami a ich weryfikacja

Znacznie trudniej jest zweryfikować auto, którego fizycznie nie zobaczymy. Dobrą praktyką może być poproszenie kogoś ze znajomych, przebywającego na terytorium Niemiec, aby podjechał i zerknął na naszego wybrańca. Można też ewentualnie podjąć się sprawdzenia auta po VIN. Gdy udajemy się na miejsce zakupu, warto zabrać ze sobą doświadczonego mechanika, który pomoże nam odnaleźć jakieś niedociągnięcia. 

Decyzja o zakupie ze strony z autami wiąże się z tym, że staniemy przed koniecznością wyrobienia tablic wywozowych, wykupieniem ubezpieczenia na czas podróży, a także przygotowaniem dokumentu zakupu (najlepiej, żeby był on dwujęzyczny – wtedy zaoszczędzimy na tłumaczeniu). Kolejno należy opłacić akcyzę za auto i dopełnić formalności związane z rejestracją auta w Polsce.

Niemieckie strony z autami to kuszące propozycje, jednak warto szczególnie teraz podchodzić do nich ostrożnie. Nie zapominajmy, że w 2021 roku na terenie Niemiec dochodziło do licznych powodzi, a samochody popowodziowe mogą w przyszłość sprawić nam wiele problemów i narazić nas na ogromne koszty. Przed wyborem takiego auta warto zweryfikować, czy pojazd na pewno nie pochodzi z takiego zdarzenia.

Ubezpieczenie OC auta sprowadzonego z zagranicy

Niezależnie od tego, czy kupujemy auto z komisu, czy z zagranicy, aby poruszać się nim po polskich drogach na niemieckich blachach, potrzebne jest ubezpieczenie OC (tutaj komis wystawia lub sami powinniśmy zadbać o ubezpieczenie OC krótkoterminowe). Jednak dopełniając formalności w sprawie przerejestrowania samochodu, staniemy przed koniecznością zakupu ubezpieczenia OC. Na naszej stronie znajduje się porównywarka OC, za pomocą której w kilka minut można obliczyć cenę polisy OC bez wychodzenia z domu. W razie trudności zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią, która udzieli niezbędnych porad.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również